مقایسه سوناتا LF با نوع قبلی آن

بادر نظر گرفتن اینکه هر چند وقت یک بار  خودروهای تولید شدهآپدیت  میشوند و تکنولوژی سالهای قبل آن تغییر کرده وآن هارا بهتر میکنند .باتوجه به این قضیه   این پیشرفت گاهی افرادی که میخواهند خودروی جدیدی بخرند ، اطلاعات کافی و لازم را در مورد تکنولوژی جدیدی که بر روی خودروی مورد نظر هستند را ندارند.

یکی از خودروسازانی که در چند سال گذشته سهم خوبی از بازار خودروی ایران را از آن خود کرده ، شرکت کره ای هیوندایاست ، که هر چند وقت یکبار تغییراتی در محصولات جدیدش ارائه میکند.

یکی از محصولات جدید این خودروساز که جدیدا وارد کشور شده است و ما میخواهیم به بررسی و تفاوت آن با نوع قبلی این خودرو بپردازیم ، سوناتایLF  ۲۰۱۵ است.

طراحی بدنه:

سوناتا LF نسبت به نسل قبلی خود یعنی سوناتا YF تغییراتی در قسمت بیرونی خود کرده است

این تغییرات طوریاست که کمی از حالت اسپرتی در امده و شکل و قیافه رسمی تری پیدا کرده است و به قول معروف جا افتاده تر شده است

این تغییرات شامل تغییراتانکی  در پروژکتورها، کشیدگی بیشتر جلوپنجره (این تغییر در محصولات هیوندای و کیا هر دو در سری جدید مشاهده میشود) نوار نقه ای کروم رنگی که از گوشه چراغهای جلو شروع شده و بعد از عبور از کنار دربها به دور شیشه عقب کشیده میشود و آن را محصور کرده است.

ابعاد LF از لحاظ طول و عرض نسبت به YF بیشتر شده است ، تغییر بعدی در بدنه در قسمت چراغهای عقب و اگزوز است.

طراحی کابین:

داخل کابین هم به علت بزرگتر شددن ابعاد یکسری تغییراتی کرده است  فضای داخل جادارتر شده است  جلو داشبورد و فرمان ، پشت آمپر تغییرات نسبی داشته است ، کلیدهای گرمکن و سردکن از کنار صندلی حذف شده  و به روی داشبورد رفته است  و میتوان گفت داشبورد و کلیدهای روی آن، سیستم صوتی و ناوبری و کروز نیز تغییرات زیادی نسبت به مدل YF داشته است، ارتفاع داخل کابین نیز از کف تا سقف بلندتر شده است.

امکانات:

تغییرات در امکانات و تجهیزات هم بیشتر گشته است. از جمله: ۶ کیسه هوا، سیستم ولکام (زمان نزدیک شدن راننده به خودرو آینه ها به طور خودکار  باز شده و چراغ زیر دستگیره درب روشن میشود)، چراغهای زنون جلو که به سیستم SBL  مجهز است (با گردش فرمان به هر جهت لامپ مخصوص در جهت موافق گردش در پیچها روشن شده و به راننده در زمان تاریکی کمک زیادی میکند)، سیستمBSD یعنی: (سیستمی است که قسمت هایی از خودرو را که در دید آینه قرار ندارد به کمک رادارهایی که در دو طرف سپر عقب قرار گرفته به راننده هشدار میدهد) سیستم ترمز دستی برقی، درب صندوق عقب برقی که بدون دخالت دست باز میشود، یعنی کاملا خودکار . سیستمDRIVE MODE  (لین سیستم به راننده این قابلیت را میدهد که بتواند خودرو را در حالتهای رانندگی عادی با مصرف سوخت کمتر و حالتهای نرمال و اسپرت قرار دهد)، پرده های جانبی برقی برای سرنشینان غقب، سیستم صوتی اینفینیتی با ۸ بلندگو، سیستم نشان دهنده  باد تایرها و…

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید