معرفی هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

شرکت هیوندایی با معرفی و رونمایی از یک خودروی مدرن دیگر خود، برنامه ی خود را برای حفظ بازار و مشتریان اجرایی کرده است. این خودرو که «هیوندا سوناتا ۲۰۱۸»  نامیده شده است امسال در نمایشگاه خودروی آمریکا رونمایی شد و کار عرضه آن به بازار آغاز گشت. سوناتا را بیشتر از آنکه یک «خودروی لوکس» بدانیم باید یک «خودروی اسپرت جوان پسند» نامید. شرکت «هیوندایی» برای رقابت با خودروهایی نظیر «کمری» این «خودرو» را تولید کرده است.

طراحی ظاهری هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ با تغییرات زیادی نسبت به نسل های قبل خود همراه شده است. در نمای جلوی خودرو شاهد کاپوت کشیده ای با چهار خط همگرا به سمت جلو پنجره سوناتا هستیم. از دیگر تغییرات عمده ی ظاهری هیوندای سوناتا ۲۰۱۸  می توان به شکل جدید جلو پنجره که پیش تر ما آن را در توسان جدید مشاهده کردیم و مواردی دیگری از قبیل: مه شکن های جلو ، چراغ های جلو، و در نهایت سپر جدید که ظاهری کاملا اسپرت به هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ بخشیده است.

 

در نمای جلوی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ به وضوح می‌توان تأثیرپذیری سوناتای فیس لیفت از زبان طراحی این روزهای هیوندای را دید. از شاخصه‌های این بخش می‌توان به جلوپنجره‌ی گوشه‌دار، چراغ‌های LED روز روشن عمودی، چراغ‌های جلوی نازک و کاپوتی با خطوط زیاد اشاره نمود.

نمای پشت هیوندا سوناتا ۲۰۱۸  تغییرات بیشتری کرده است. چراغ‌های عقب هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ در فیس‌لیفت جدید دگرگون شده است و شکل خشن تری به خود گرفته است. شاید بتوان گفت این طرح تحت تاثیر طراحی آئودی قرار دارد. اما نمای جلو خودرو تهاجمی‌تر است. چراغ‌های روزتاب با کمی تغییر زاویه در کنار چراغ‌های مرسوم خودرو چهره سوناتا را خشن‌تر کرده‌اند.

قسمت عمودی درب صندوق عقب هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ که به صورت تقریبا یکدست و بدون تو رفتگی است.

 

سپر ها که دارای خط منحنی محدب شکلی است که از سوناتا YF به ارث برده شده ظاهری کاملا اسپرت و زیبا به خود گرفته است.

 

طراحی کابین هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

در داخل کابین سوناتا ۲۰۱۸ تغییراتی را در کنترل تهویه هوا و دریچه های آن هستیم. از جمله ویژگی های جدید هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ می توان به شارژر بی سیم تلفن همراه هوشمند و همچنین صفحه ی نمایشگر ۸ اینچی لمسی مجهز به سیستم راهیابی ماهواره ای اشاره کرد.

همچنین هیوندای با استفاده از چرم به همراه دوخت با کیفیت و همچنین نوارهای فیبر کربن نقره ای حس خوب کیفیت را به سرنشینان سوناتا ۲۰۱۸ منتقل می کند.

در مدل هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ توربو شاهد مزییت های مثل: پشت سری های اسپرت، فرمان اسپرت که قسمت تحتانی غربیلک به صورت صاف می باشد و اهرم های تعویض دنده به صورت اسپرت در پشت فرمان را شاهد هستیم.

مشخصات فنی هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

سوناتا تاقبل از این با گیربکس ۶ سرعته تیپ‌ترونیک یا ۷ سرعته دوکلاچه تحویل مشتریانش می‌شد ولی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ به گیربکس کاملا جدید ۸ سرعته اتوماتیک تیپ‌ترونیک مجهز است. با اینکه این فیس‌لیفت در کره جنوبی با پیشرانه ۱٫۶ لیتری و همچنین ۲٫۰ لیتری توربو عرضه می‌شود اما هنوز اطلاعاتی در مورد سایر پیشرانه‌هایش در دست نیست. هیوندا سوناتا ۲۰۱۸ در نیمه دوم ۲۰۱۸ به بازار جهانی می‌آید.

امکانات هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

از جمله امکانات هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ میتوان به مانیتور ۷ اینچی لمسی (۸ اینچی سفارشی)، سیستم چندرسانه‌ای Apple CarPlay و Android Auto، شارژر وایرلس، فرمان چرمی جدید، پورت اضافه USB برای سرنشینان عقب، تریم جدید کابین اشاره کرد.

 

ایمنی هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

کمپانی هیوندای در تجهیزات ایمنی سدان پرطرفدار خود بازنگری نموده و آن را به انواع سیستم های کمکی راننده مجهز کرده است.

از جمله امکانات ایمنی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ میتوان به ترمز ضد قفل ، سیستم EBD ، سیستم ESC ، سیستم TCS ، سیستم کنترل شیب ، سیستم TMPS ، سیستم کنترل خودرو بین خطوط ، سیستم کنترل سرعت ، سیستم هشداردهنده نقطه کور، سیستم نور بالا اتوماتیک و سیستم پیشگیری از تصادف اشاره نمود.

قیمت هیوندا سوناتا ۲۰۱۸

هنوز به صورت رسمی قیمت مشخصی از سوی هیوندای برای سوناتا ۲۰۱۸ اعلام نشده است. قیمت جهانی این خودرو پس از معرفی جهانی آن در ماه آوریل امسال مشخص خواهد شد. پیش بینی کاربلد این است که در صورت ورود به بازار ایران قیمتی بین ۲۰۰ تا ۲۳۰ میلیون تومان خواهد داشت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید