فراخوان برای هیوندا سوناتا ۲۰۱۱

بنابر  گزارش پدال نیوز- حسین ریاحی:

اگر شما هم دارای  یک دستگاه  هیوندای سوناتا می باشید  به دقت به این گزارش گوش دهید

هیوندای در ماه جاری ۱۷۳ هزار دستگاه سوناتا YF را به دلیل وجود داشتن  مشکل در سیستم فرمان فراخوان خواهد  نمود

صاحبانی  که نسبت به فراخوان اخیر شرکت هیوندای بی‌توجهی کنند احتمال روبه رو  شدن با موقعیت  سخت و حتی حادثه را خواهند داشت زیرا  اتوموبیل  آنها دارای نقصی در قسمت  فرمان می باشد .

هیوندای به وضوح  به این نکته اشاره نموده است  که وجود یه همچین  نقصی، سبب بیشتر شدن احتمال وقوع  تصادف در این خودروها گشته  است، زیرا  با خراب شدن  سیستم کمکی فرمان، فرمانگیری خودرو با سختی فراوانی صورت می گیرد

این عیب به علت  برد یونیت کنترل فرمان می باشد .

از ماه مارس امسال بود که کمپانی  هیوندای پی برد  تعداد خودروهایی که برد یونیت کنترل سیستم کمکی آنها به خاطر  قرار گرفتن در معرض شرایط محیطی دچار مشکل گشته  است. این نقص  در حال افزایش می باشد و چندی  از مالکین برای استفاده کردن  از گارانتی به نمایندگی‌های این برند مراجعه نموده اند .

در همین جهت هیوندای انجام تحقیقات روی خودروها را شروع نمود  و در نهایت دریافتند که ایراد مشابهی در تعداد معینی از خودروها هست  بعد از آن  هیوندای تصمیم به اعلام فراخوان برای انواع سوناتا گرفت.

نسخه هایی  که شامل فراخوان گشته اند همگی  از مدل‌های ۲۰۱۱ سوناتا می باشند ، مخصوصا خودروهایی بازه‌ی تولید آنها از ۱۱ دسامبر ۲۰۰۹ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۰ می باشد . خودروهایی که در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۱۰ و پس از آن به تولید رسیده اند از پوشش محافظی روی برد یونیت کنترل بهره‌مند می باشند  که مقاومت برد را در برابر عوامل محیطی افزایش داده ، به همین خاطر احتیاجی به اقدامات بیش‌تر در این خصوص ندارند.

هیوندای به همه  مالکان خودروهای شامل فراخوان از طریق نمایندگی‌های خود موضوع مذکور را اطلاع رسانی خواهد نمود  و از تاریخ ۱۱ اردیبهش (۳۰ می) مالکان می توانند با مراجعه به نمایندگی‌ها و مراکز سرویس هیوندای نسبت به تعویض قطعه‌ی معیوب اقدام نمایند . ضمنا همه  مراحل تعمیر رایگان است  و هیوندای هیچ هزینه‌ای بابت آن از مشتریان دریافت نمیکند .

اگر مطمئن نیستید که سیستم فرمان خودروی شما از انواع دارای نقص می باشد یا خیر، آسان ترین  راه مراجعه به نمایندگی هیوندای و چک کردن شماره شاسی خودرو و تاریخ تولید آن می باشد ؛ در غیر این صورت ممکن است بروز مشکل در سیستم کمکی فرمان باعث بروز یک تصادف ناگوار گردد

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید