فراخوان هیوندای برای ۹۸۰ هزار دستگاه سوناتا | SONATA

در خودروهای «هیوندا سوناتا» از مدل ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۵ یک نقص فنی در قسمت کمربند ایمنی وجود دارد هر چند که خوشبختانه تا به الان گزارشی مبنی بر مصدوم شدن سرنشینان ارائه نشده است اما کمپانی «هیوندای» تصمیم گرفته است تا اتومبیل های «هیوندا سوناتا» در مدل های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ را برای بررسی نمودن مشکل مذکور فراخوان کند .

فراخوانی که شرکت «هیوندای» در حال انجام آن است برای اتومبیل های «سوناتا» در مدل های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۴ در اتومبیل های استاندارد و همچنین مدل های ۲۰۱۱ الی ۲۰۱۵ در خودروهای هیبریدی است .

مشکل نقص فنی در کمربند ایمنی خودروهای «سوناتا»ی مذکور در ناحیه قفل پیش کشنده‌ی آن هست .

به گزارش اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگ‌راه‌های آمریکا، پیش کشنده قبل از این‌که زبانه‌ی کمربند به آن وصل باشد، به تیر کف خودرو متصل است.

اگر این رابط در هنگام مونتاژ خودرو به‌خوبی در سر جای خود محکم نشود، زمانی که زبانه در داخل رابط فشار داده می‌شود، کمربند می‌تواند از قفل پیش کشنده جدا شود. جدا شدن کمربند در یک تصادف قطعاً خطرناک است و تقریباً یک درصد از خودروهای فراخوان شده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

هیوندای از تاریخ ۷ آوریل تا ۵ می (۱۸ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶) از طریق ایمیل به دارندگان این خودروها اطلاعمی‌دهد و آن‌ها را برای بررسی بیشتر به نمایندگی‌های مجاز دعوت می‌کند.

تابه‌حال گزارشی مبنی بر مرگ افراد براثر چنین نقصی گزارش نشده است؛ اما هیوندای می‌داند که گزارشِ حتی یک مورد مصدومیت هم می‌تواند وضعیت این شرکت را به مخاطره بیندازد. هیوندای و شرکت سازنده‌ی کمربندهای ایمنی آن در حال بررسی این نقص هستند.

 

هیوندای سوناتا (به انگلیسی: Hyundai Sonata) در کلاس خودروی اندازه متوسط و با طراحی خودروهای موتور جلو-محور جلو و چهاردر سِدان تولید و در سطح جهانی توسط شرکت هیوندای موتور به بازار عرضه شده است. این خودرو از سال ۱۹۸۵۵ تا کنون تولید شده‌است. نسل هفتم و هشتم هیوندای سوناتا در شرکت آسان موتور ایران عرضه می‌شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید