سوناتا LF هیبریدی قوی تر از نسخه عادی خود

خودروی «سوناتا LF» در نسخه هیبریدی اش نسبت به نسخه عادی خودروی «سوناتا LF» خیلی قدرتمند تر است . این موضوع ممکن است برای برخی ها تعجب آور باشد و بگویند مگر ممکن است که یک خودرو در نسخه هیبریدی اش در مقایسه با نسخه عادی اش قوی تر باشد؟! در این مقاله در پاسخ می گوییم که بله این امکان وجود دارد و در ذیل در این خصوص بیشتر توضیح می دهیم تا برای شما هم نیز روشن شود . پس با ما همراه باشید تا میزان اطلاعاتتان در این خصوص بیشتر گردد .

دو موتور شامل یک موتور الکتریکی ۵۱ اسب بخاری و یک موتور بنزینی  GDI 2 لیتری ۱۵۶ اسب بخاری تشکیل دهنده موتور خودروی «سوناتا LF» در نسخه هیبریدی اش است .

با توجه به اینکه در سرعت های بالا می توان از هر دو موتور به صورت همزمان استفاده کرد قدرت نهایی خودرو برابر ۱۹۵ اسب بخار می شود که از مدل عادی آن با قدرت ۱۷۸ اسب بخار قدرتمند تر است.
جالب اینجاست که هر دو موتور قادرند خودرو را به حرکت درآورند. برای تردد شهری و با سرعت های پایین موتور الکتریکی ایده آل است و برای سرعت های بالا موتور بنزینی. باتری ها نیز هنگام استفاده از موتور بنزینی شارژ می شوند.

به این ترتیب سوناتا LF هیبرید می تواند ترکیبی از یک رانندگی اقتصادی و یک رانندگی سریع را ارائه کند، به گونه ای که مصرف سوخت ترکیبی آن با وجود ابعاد بزرگ و قدرت بالای موتور تنها ۴٫۷ لیتر در یکصد کیلومتر است و از سوی دیگر می تواند بیش از ۱۹۰ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.

سوناتا هیبریدی یا کمری هیبریدی؟

در حالی که سوناتای هیبریدی در بازار جهانی با هوندا آکورد هیبریدی و فورد فیوژن هیبریدی رقابت می کند، در ایران یک رقیب مهم تر دارد: تویوتا کمری هیبریدی که در سه تیپ LE ، SE ، XLE حدود یک سال است در بازار ایران حضور دارد. اگر از هیوندای بپرسید که چرا به جای کمری هیبریدی، سوناتای هیبریدی باید بخرید چهار جواب برای تان دارد:

۱- سوناتای هیبریدی آپشن سنسور پارک عقب دارد ولی کمری هیبریدی فاقد آن است.
۲- سوناتای هیبریدی آپشن درب برقی هوشمند (Smart Trunk) دارد که نه کمری هیبریدی آن را دارد و نه دو رقیب دیگرش.
۳- مجموع فضای داخلی در سوناتای هیبریدی به حدود ۳۳۸۱ لیتر می رسد که بیشترین میزان نسبت به همکلاسانش و همچنین ۱۰۲ لیتر بیشتر از کمری هیبریدی است.
۴- سوناتای هیبریدی تنها خودرو در میان همکلاسانش است که پرده برای شیشه های عقب را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

رانندگی در سکوت :

یکی از ویژگی های بارز سوناتا LF رانندگی در سکوت است که با استفاده از موتور بی صدای هیبریدی و سیستم تعلیق نرم، رانندگی نرم و راحتی را برای راننده به ارمغان می آورد. از امکانات سوناتا GLS+ می توان به پنج گرم کن و دو سردکن صندلی، صندلی های چرمی سرمه ای، حافظه حالت های صندلی، ترمزدستی برقی، اتوهلد، سیستم هشداردهنده نقطه کور و سیستم هشدار خروج از بین خطوط جاده اشاره کرد.

خودروی هیوندای سوناتا LF 2016 موفق به دریافت بالاترین سطح ستاره ایمنی یعنی پنج ستاره از سازمان NHTSA (اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا) شد که این خودرو را در ایمن ترین سطح تصادفات قرار می دهد. از دیگر خصوصیات این مدل خودرو می توان ترمز بهبودیافته به نسبت دیگر خودروهای هیبریدی را نام برد که شرکت هیوندای توانسته با بهره گیری از ترمزهای هیدرولیکی و با استفاده از باتری های اصلاح شده، چنین ترمز بی نظیر و راحتی را به وجود آورد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید