تجربه رانندگی با YF

تجربه رانندگی با YF :

 هنگامی که با این اتوموبیل شروع به رانندگی می کنید در این بین مسیله ای که ممکن است برای شما خوشایند نباشد و باعث نارضایتی شما از کمپانی هیوندا گردد سیستم تعلیق این خودرو خواهد بود چراکه تعلیق این خودرو تقریبا سفت و خشک می باشد و این موجب می شود که راننده بگوید چرا هیوندا در این خصوص هیچ گونه پیشرفتی نکرده است روی هم رفته به این تعلیق می شود نمره متوسط را داد .

حالا به سراغ هندلینگ این اتوموبیل می رویم!

باید بیان داشت که هندلینگ این خودرو خیلی خوب می باشد و از این حیث راننده را خیلی هم راضی می کند اما اگر در وای اف فرمان ۳ حالته وجود داشت و امکان استفاده از حالت اسپرت برای فرمان بود قطعاً این حس رانندگی و هندلینگ بهتر نیز می شد.

هیوندای سوناتا وای اف دارای فرمان پذیری بالایی است و کافی است تا شما اشاره ای کنید و خودرو به همان طرف برود، پدال گاز هم همچون دیگر اجزا اهل فرمانبردای است و با یک سرگاز از خود واکنش نشان میدهد و باعث شده شتاب ثانویه آن کمی بهتر باشد بطوریکه در سرعت های ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر می توانید شتاب گیری رضایت بخشی را تجربه کنید. طبق تستی که از این خودرو داشتیم در مسیری مستقیم و بدون شیب شتابی که تجربه کردیم تقریباً بین ۹ و ۱۰ ثانیه بود.

 

هیوندا سوناتا وای اف

 چهره ی بسیار باوقار و دلنشین این خودرو، چشمان همگان را مجذوب خود می کند. در اوایل ورودش چنان غوغایی به پا کرد که کسی باور نمی کرد این نسل ششم خودروی سوناتا باشد. طراحی پهن کاپوت و دریچه های هواکش و چراغ های کشیده و خطوط نرم و آرام دیگر حس کره ای بودن ماشین را القا نمی کند و چراغ هایی که شاید آدم تصور کند برگرفته از طراحی های بنز باشد ولی مختص خود هیوندا است
طراحی آرام، دلنشین و آیرودینامیکی اطراف خودرو حس خوبی را تداعی میکند، به پشت خودرو که می رسیم گویا این خودرو خشن و ناراحت است و در مدل فیس لیفت ۲۰۱۴ این صفت به اوج خود می رسد، بر روی سپر عقب خودرو سنسور دنده عقب وجود دارد و با کمک دوربینی که تصویر آن روی ال سی دی خودرو می افتد، راننده را در پارک کردن کمک می کند. البته در مدل های جدید آن بعضی مدل ها مانیتور کوچیک (به قول معروف ال سی دی بیزینس) هستند که تصویر آن روی آینه الکتروکرومیک وسط نمایش داده می شود.

با نشستن داخل خودرو طراحی خوب و ارگونومیک شما را حیرت زده میکند، نیاز به مقایسه با نسل قبل از آن هم نیست و یقیناً میگویید که وای اف از نظر طراحی شاهکار است.

مدلی که ما در اختیار داشتیم دارای ۵ گرم کن بود و صندلی های برقی راننده و کمک راننده، کولر دیجیتال و خودکار جدا برای راننده و سرنشین کنار راننده، دریچه ی کولر و بخاری برای سرنشینان عقب، صندلی های چرمی راحت و مانیتور ۷ اینچی در وسط فضای داشبورد داشت که البته در مدل های فیس لیفت سنسور جلو، سرد کن صندلی هم جزو آپشن های این خودرو قرار گرفته است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید